29.06.2023 Co zasiejesz, to zbierzesz! DZIĘKUJEMY za 1,5% Waszego podatku! CO ZASIEJESZ, TO ZBIERZESZ. To, w co zainwestujemy dziś, będzie owocowało w przyszłości. Doskonale wiemy, że nie chodzi tylko o dobra materialne. Trzeba inwestować także w dobro duchowe, bo są tacy, którzy próbują je zniszczyć! A Jezus nas pyta: „Cóż (…) za korzyść odniesie człowiek, choćby cały świat zyskał, a na swej duszy szkodę poniósł” (Mt, 16, 26)?
08.12.2022 III edycja Mikołajkowej zbiórki dla Mocarzy z Mocarzewa - RELACJA W niedzielę, 4 grudnia nadszedł dla nas WIELKI DZIEŃ. W połowie października rozpoczęliśmy, organizowaną wspólnie z Łowickim Stowarzyszeniem RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ, III edycję Mikołajkowej Zbiórki dla Mocarzy z Mocarzewa.
11.05.2022 Dziękujemy Wam za przekazanie 1 % podatku Zakończył się już czas składania zeznań podatkowych. Wszystkim, którzy przekazali 1% swojego podatku Fundacji Radia Niepokalanów - z całego serca DZIĘKUJEMY.
01.03.2022 27. rocznica reaktywacji Radia Niepokalanów 1 września 1994 roku Prowincja Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych – z inicjatywy ówczesnego gwardiana klasztoru w Niepokalanowie – ojca Kazimierza Więska, otrzymała koncesję na emisję lokalnego programu radiowego o charakterze społeczno-religijnym. Pierwsza audycja, po reaktywacji, nadana została w Środę Popielcową, 1 marca 1995 roku. Radio Niepokalanów świętuje tym samym w 2022 roku 27. rocznicę swojej reaktywacji!
27.01.2022 Zaproszenie na Dzień Życia Konsekrowanego w Niepokalanowie Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych na Mszę świętą z poświęceniem świec, procesją i odnowieniem ślubów zakonnych 2 lutego o godz. 11.00 w bazylice w Niepokalanowie.
03.01.2022 100 lat Rycerza Niepokalanej. Krótka historia pisma Rycerz Niepokalanej został założony przez o. Maksymiliana Marię Kolbego, który był jego pierwszym redaktorem (do marca 1939). Pierwszy numer czasopisma ukazał się w styczniu 1922. Zgodnie z zapowiedzią o. Kolbego celem „Rycerza Niepokalanej” jest nie tylko pogłębić i umocnić wiarę, wskazać prawdziwą ascezę i zapoznać wiernych z mistyką chrześcijańska, ale także w myśl zasad „Milicji Niepokalanej”, starać się o nawrócenie katolików.
08.12.2021 83. rocznica powstania Radia Niepokalanów 08 grudnia 2021 r., w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, Radio Niepokalanów kończy 83 lata! Ta data to nie przypadek! Święty Maksymilian Kolbe, zakładając „miasto” na cześć Maryi, nie mógł wybrać innego dnia na emisję pierwszej audycji w Radiu, które miało szerzyć kult jego Patronki!
29.11.2021 Dziś - 29 listopada - w zakonach franciszkańskich: Święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego Dziś - 29 listopada - w zakonach franciszkańskich: Święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego, czyli dzień świętych i błogosławionych z trzech zakonów założonych przez św. Franciszka z Asyżu, tzn. braci mniejszych, klarysek, tercjarzy oraz franciszkańskich zgromadzeń żeńskich i męskich.
15.11.2021 120 lat temu urodził się Franciszek Gajowniczek 120 lat temu, 15 listopada 1901 roku, we wsi Strachomin koło Mińska Mazowieckiego urodził się Franciszek Gajowniczek, polski więzień Auschwitz-Birkenau, za którego życie oddał św. Maksymilian Kolbe.
12.11.2021 Tragiczna śmierć o. Maksymiliana Adama Świerżewskiego 12 listopada, w tragicznych okolicznościach, zmarł o. Maksymilian Adam Świerżewski, franciszkanin, posługujący w przeszłości w Niepokalanowie. Przyczyną śmierci było prawdopodobnie pobicie, do którego doszło 11 listopada.