» 27. rocznica reaktywacji Radia Niepokalanów

wtorek, 01 marca 2022
1 września 1994 roku Prowincja Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych – z inicjatywy ówczesnego gwardiana klasztoru w Niepokalanowie – ojca Kazimierza Więska, otrzymała koncesję na emisję lokalnego programu radiowego o charakterze społeczno-religijnym. Pierwsza audycja, po reaktywacji, nadana została w Środę Popielcową, 1 marca 1995 roku. Radio Niepokalanów świętuje tym samym w 2022 roku 27. rocznicę swojej reaktywacji!

W 1938 roku – tuż po wyemitowaniu dwóch próbnych audycji, po których Radio Niepokalanów przestało nadawać, św. Maksymilian pisał do ówczesnego generała zakonu: „Nasza Stacja Radiowa, która w dniu święta Niepokalanej roznosiła Jej chwałę na falach eteru po całym świecie, teraz ze względu na atak czynników akatolickich milczy, lecz Niepokalana bez wątpienia w końcu odniesie zwycięstwo” – czyżby proroctwo? Historia Radia Niepokalanów pokazuje, że tak.

Dzisiaj, jako jedyne radio na świecie, założone przez świętego, rozwija się. Mimo wielu przeszkód, wciąż jest wiele pomysłów i osób, które pragną je realizować – tak by dzieło św. Maksymiliana służyło do zbawienia dusz przez Niepokalaną…