Celem Fundacji Radia Niepokalanów jest kontynuacja dzieła św. Maksymiliana Marii Kolbego, który pragnął zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną.

Św. Maksymilian dokonywał tego na różne sposoby:

·  świadectwem życia –  zakładał klasztory poświęcone Matce Bożej, w których zakonnicy byli zobowiązani do           heroicznej gorliwości w zachowywaniu Ewangelii (Niepokalanów polski i japoński)

·  modlitwą -  zachęcał do niej członków założonego przez siebie Stowarzyszenia Rycerstwo Niepokalanej

·  ewangelizacją -  w kraju i na misjach (Japonia)

·  środkami społecznego przekazu- Radio Niepokalanów oraz prasa katolicka m. in. Rycerz Niepokalanej

Abyśmy mogli kontynuować dzieło św. Maksymiliana potrzebujemy osób, które podzielają jego pragnienie, by jak najwięcej ludzi usłyszało o Chrystusie, którzy życiem będą świadczyli o swojej przynależności do Niego, a modlitwą  wspierali powołanych do głoszenia Ewangelii.

Chętnych do współpracy w dziele ewangelizacji zachęcamy do przyłączenia się do WOLONTARIATU, działającego przy Fundacji.

Ewangelizacja poprzez media wymaga też odpowiednich środków finansowych. Dlatego wszystkich, którzy mogą, zachęcamy do wsparcia naszej Fundacji DOBROWOLNĄ OFIARĄ, która przeznaczona zostanie na ewangelizację przez media, czy inne działania statutowe Fundacji.

Wpłaty można dokonać na konto  Bank PKO S.A. 47 1240 1822 1111 0010 2800 3921.

Nie chcemy prosić niewielu o wiele, ale jak największą grupę ludzi, dających odrobinę… dosłownie parę złotych (ale regularnie, co miesiąc).

Inną formą wsparcia Fundacji są DAROWIZNY.  Może to być  nieodpłatne świadczenie usług lub przekazanie produktów, czy delegowanie pracowników. Dla naszej Fundacji, oprócz zawsze przydatnego wsparcia finansowego, niezwykle istotne jest wsparcie poprzez: przekazanie sprzętu komputerowego lub oprogramowania, usługi prawnicze, drukowanie materiałów edukacyjnych i informacyjnych, wspieranie realizowanych przez nas projektów.

Każdego, kto w jakikolwiek sposób zadeklaruje wsparcie Fundacji Radia Niepokalanów, wpisujemy do Złotej Księgi PRZYJACIÓŁ RADIA NIEPOKALANÓW i każdego dnia pamiętamy o Nim w modlitwach. Co  poniedziałek w radiowej kaplicy, będzie odprawiana Msza święta, w intencjach osób, wspierających Fundację. Ponadto nie mamy nic bardziej wartościowego, by się odwdzięczyć.

Istotną formą wsparcia Fundacji jest przekazanie 1,5 % SWOJEGO PODATKU przy rozliczeniu podatkowym PIT. Przypominamy, że przekazanie 1% podatku na wybraną organizację pożytku publicznego jest dobrowolne, jednak w przypadku, gdy tego nie uczynimy, pieniądze z naszego podatku trafiają do Skarbu Państwa. Świadome przekazanie 1,5 % podatku pozwala, choć w małym stopniu, decydować o tym, na co wykorzystane zostaną nasze pieniądze.

Zachęcamy także do włączenia się w internetową zbiórkę na rzecz rozwoju Radia Niepokalanów na stronie udasie.pl. To okazja, by włączyć się w modernizację naszej rozgłośni, tak by jej sygnał mógł być słyszany jeszcze lepiej i jeszcze dalej, by - tak, jak pragnął św. Maksymilian - zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną.