23.08.2021 Nie masz czasu wyjechać na rekolekcje? Zapraszamy na rekolekcje z Maryją on-line To rekolekcje o Maryi i z Maryją, które możesz odprawić w dowolnym momencie życia, w wybranym przez siebie czasie. Franciszkanie przygotowali gotowy plan, wskazówki, rozważania, nagrane konferencje. W czasie ich odprawiania będziesz otoczony modlitwą z Niepokalanowa.
15.08.2021 Kard. Robert Sarah odwiedził Niepokalanów z okazji 80. rocznicy męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana W sobotę 14 sierpnia, kard. Robert Sarah odwiedził Niepokalanów z okazji przypadającej tego dnia 80. rocznicy męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Kolego. Uroczystości odbywały się w ramach Wielkiego Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Kard. Robert Sarah przewodniczył Mszy świętej odpustowej o godz. 11:00 na ołtarzu polowym. Oprawę muzyczną Mszy św. przygotował Zespół "Mazowsze", a po Eucharystii dał okolicznościowy koncert.
03.08.2021 Wielkie zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi – Niepokalanów, 6 - 22 sierpnia 2021
Już po raz piąty w Niepokalanowie odbędzie się Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. W pierwszych dziewięciu dniach będziemy zawierzać Matce Bożej różne dziedziny życia: Dziedzictwo Kolbiańskie, polską gospodarkę i przemysł, dzieła ewangelizacji i duchowieństwo, sprawujących władzę, bezpieczeństwo narodowe, sportowców, media, służbę zdrowia, kulturę i sztukę, edukację oraz rodziny.

27.07.2021 Jubileusz 800-lecia Franciszkańskiego Zakonu Świeckich na Jasnej Górze Franciszkański Zakon Świeckich w Polsce po raz 28. pielgrzymował na Jasną Górę. W tym roku dziękował za 800 lat swojego istnienia.
23.07.2021 Wielki Odpust Kalwaryjski, 11-15 sierpnia 2021 W 2021 roku przypadają trzy znaczące rocznice dotyczące wielkich franciszkańskich postaci. W tym roku obchodzimy bowiem 80. rocznicę śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego, 30. rocznicę śmierci błogosławionych Męczenników z Pariacoto – Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego oraz 100. rocznicę śmierci sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca.
18.07.2021 Nowość w Radiu Niepokalanów: NA FRANCISZKAŃSKIM SZLAKU "NA FRANCISZKAŃSKIM SZLAKU czyli radiowe podróże śladami św. Franciszka” to audycja powstała z miłości do wszystkiego co franciszkańskie.
08.07.2021 Nowa audycja literacka w Radiu Niepokalanów: DOBRA BIBLIOTECZKA Życie jest zdecydowanie zbyt krótkie, by przeczytać wszystkie książki. Jest nawet zbyt krótkie, by przeczytać wszystkie dobre książki. W audycji „DOBRA BIBLIOTECZKA” pragniemy polecić książki, po które sięgnąć warto, gdyż pełne są pokoju, dobra i katolickich wartości.
07.07.2021 POLECAMY: Eseje o ulubionych książkach. Nowa audycja w Radiu Niepokalanów Zapraszamy na kolejny cykl esejów ks. Piotra Kaczmarka. Po podróżach szlakami Małej Ojczyzny przyszedł czas na… książki. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to dwa zupełnie różne tematy. Ale miłośnicy czytania wiedzą, że książki i podróżowanie to niemalże synonimy!
05.07.2021 Nowość w Radiu Niepokalanów: WSZYSTKO POSTAWIŁEM NA MARYJĘ "WSZYSTKO POSTAWIŁEM NA MARYJĘ. Duchowe przygotowanie do beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego" to nowa audycja przybliżająca postać i nauczanie Prymasa. Zapraszamy od 6 lipca - w każdy wtorek, o godz. 9.15
28.06.2021 Niepokalanów: Kapituła Prowincjalna Nadzwyczajna Franciszkanów W Niepokalanowie w dniach 21-26 czerwca odbywała się Kapituła Prowincjalna Nadzwyczajna Prowincji Matki Bożej Niepokalanej Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych. Tematami podejmowanymi na kapitule było m.in. Zatwierdzenie odnowionych Statutów Prowincjalnych, zatwierdzenie odnowionego Statutu Niepokalanowa czy zatwierdzenie planu zagospodarowania przestrzennego klasztoru w Niepokalanowie, a także zmiana koloru habitów.