» Dziś - 29 listopada - w zakonach franciszkańskich: Święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego

poniedziałek, 29 listopada 2021
Dziś - 29 listopada - w zakonach franciszkańskich: Święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego, czyli dzień świętych i błogosławionych z trzech zakonów założonych przez św. Franciszka z Asyżu, tzn. braci mniejszych, klarysek, tercjarzy oraz franciszkańskich zgromadzeń żeńskich i męskich.

Wspominamy dziś zatem m.in. (kolejność przypadkowa): św. Franciszka z Asyżu, św. Maksymiliana Kolbego, św. Antoniego z Padwy, św. o. Pio z Pietrelciny, św. Klarę, św. Bonawenturę, św. Józefa z Kupertynu, św. Jana Marię Vianneya, bł. Honorata Koźmińskiego, bł. męczenników z Niepokalanowa (patronów klasztoru Radia Niepokalanów), bł. męczenników z Pariacoto – ojców Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzłkowskiego;  św. Kingę, św. Weronikę Giuliani św. Leopolda Mandicia, bł. Jana Dunsa Szkota, bł. Jakuba Strzemię, św. Jana z Dukli, św. Szymona z Lipnicy, bł. Władysława z Gielniowa, św. Alberta Chmielowskiego, bł. Franciszkę Siedliską, bł. Marię Angelę Truszkowską, św. Małgorzatę z Kortony, św. Karola Boromeusza, św. Brygidę Szwedzką, św. Piusa X, św. Jana XXIII.

MODLITWA NA DZIŚ
Wszechmogący, wieczny Boże, Ty opromieniłeś Twój Kościół wspaniałym blaskiem chwały Świętych Zakonu Serafickiego, dozwól nam, obchodzącym ich wspólną uroczystość, abyśmy naśladując tak wspaniałe przykłady cnót na ziemi zasłużyli na wieniec sprawiedliwości w niebie. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.