» Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi

piątek, 26 czerwca 2020

Gdzie wejdzie Maryja, tam "łaskę nawrócenia i uświęcenia wyprasza".

św. Maksymilian

Przez 17 dni sierpnia pragniemy stworzyć duchową przestrzeń całkowitego i bezwarunkowego oddania siebie i wszelkich spraw Maryi. Wraz ze św. Janem Apostołem chcemy wypełnić Testament z Krzyża i przyjąć Maryję za swoją Matkę. Doświadczając ludzkiej słabości i ograniczoności wierzymy, że Ona może więcej niż my. Dlatego ufnie polecamy Jej wszystkie sprawy.

W Fatimie Maryja prosiła o poświęcenie Rosji Jej Niepokalanemu Sercu. Pragniemy oddać Jej wszystkie sprawy naszej Ojczyzny, polecając każdego dnia kolejne sfery życia społecznego. Oddajemy osoby i instytucje, szczególnie te obszary, w których rozpanoszyło się zło. Oddajemy naszej Matce sprawy innych ludzi, prosząc o łaski potrzebne do nawrócenia i uświęcenia.

Przez pierwsze 9 dni będziemy polecać Matce Najświętszej różne dziedziny naszego życia, składając u Jej stóp osoby i instytucje.

W ramach zakończenia Sztafety Różańcowej, która trwa nieprzerwanie od 27 października 2018 do 15 sierpnia 2020 (stulecia Cudu nad Wisłą) odbędą się Rekolekcje Różańcowe. Poprowadzi je Jan Budziaszek - perkusista zespołu Skaldowie, apostoł Różańca Świętego, oraz franciszkanie zaangażowani w dzieło zawierzenia Maryi. Ojcowie w kazaniach przybliżą historyczne zwycięstwa dokonana za pomocą Różańca. Jan Budziaszek omówi 20 tajemnic różańcowych i ukaże piękno tej modlitwy oraz cuda jakie Maryja zesłała w jego życiu i innych osób. Więcej o rekolekcjach na stronie:

Centralnym punktem modlitwy będzie uroczystość Wniebowzięcia NMP, 15 sierpnia. Wtedy na wszystkich Mszach św. ponowimy nasze oddanie Niepokalanej. Przed główną Mszą św. o godz. 10. przy ołtarzu polowym za bazyliką będzie można wysłuchać konferencji poświęconej zawierzeniu Maryi oraz świadectwa otrzymanych łask.

Przez kolejnych 8 dni dni będziemy dziękować Bogu za wszelkie dobro. Tym razem skoncentrujemy się na różnych aspektach walki duchowej, zagrożeń i sposobu radzenia sobie ze złem. Wśród prelegentów: egzorcysta o. Mateusz Stachowski, o. Remigiusz Trocki - autor publikacji na ten temat, dr Andrzej Wronka z Ruchu Effatha oraz dr Iwona Zielonka z Wydziału Nowej Ewangelizacji Diecezji Płockiej.

Ostatniego dnia naszych modlitw, 22 sierpnia, ponowimy akt poświęcenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi, tak jak o to prosił papież Pius XII. Uczyni to bp Piotr Libera - biskup płocki.

Można wziąć udział we wszystkich lub kilku dniach Wielkiego Zawierzenia. Każdy uczestnik może we własnym zakresie zamówić nocleg i posiłki w Domu Rekolekcyjnym św. Teresy (e-mail: niepokalanow5@gmail.com, tel. 46 864 21 61) lub w innym miejscu.

Franciszkanie z Niepokalanowa