» Koronka za Synod poświęcony rodzinie

piątek, 26 września 2014

Ojciec Święty Franciszek ustanowił niedzielę 28 września br. Dniem Modlitwy całego Kościoła w intencji III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów poświęconego „Wyzwaniom duszpasterskim wobec rodziny w kontekście nowej ewangelizacji". Prace Synodu rozpoczną się w niedzielę 5 października i potrwają również do niedzieli 19 października. Biskupi podejmowali będą najważniejsze kwestie dotyczące rodzin, ich potrzeb oraz problemów i zagrożeń współczesnego świata dotyczących rodziny. Ojciec Święty apeluje, aby w tym czasie podjąć natężoną modlitwę za niego i biskupów -- o dar mądrości i aby prace synodalne przebiegały zgodnie z wolą Bożą.

Odpowiadając na apel papieża Franciszka, Radio Niepokalanów i działająca przy nim Fundacja Radia Niepokalanów, pragną zaprosić do wspólnej modlitwy w intencji Synodu o rodzinie. Intencja ta od niedzieli 28 września, aż do zakończenia prac Synodu 19 października dołączona będzie do Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Po Koronce będziemy także modlić się specjalną modlitwą do Świętej Rodziny ułożoną przez papieża Franciszka.

Obejmijmy wspólnie modlitewną troską rodziny.