» Bądź na 5 zmów DZIESIĄTKĘ

czwartek, 22 stycznia 2015

24 stycznia, we wspomnienie św. Franciszka Salezego, patrona pisarzy katolickich i dziennikarzy, przypada 49. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Z tej okazji Fundacja Radia Niepokalanów zaprasza do udziału w drugiej edycji akcji modlitewnej: „Bądź na 5, zmów DZIESIĄTKĘ! - Różańca świętego za media franciszkańskie".

Akcja rozpoczyna się w sobotę 24 stycznia w 49. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu i potrwa przez tydzień do soboty 31 stycznia. W tym czasie gorąco prosimy o modlitwę za media franciszkańskie, ich pracowników oraz odbiorców, bo jak mawiał św. Maksymilian: Możemy wybudować wiele kościołów. Ale jeśli nie będziemy mieli własnych mediów, te kościoły będą puste...

Hasło tegorocznego 49.  Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu brzmi: "Przekaz ukazujący rodzinę jako sprzyjające środowisko spotkania w bezinteresownej miłości". Temat nawiązuje do olbrzymiej roli prasy, kina, radia, telewizji i innych środków masowego przekazu w dziele ewangelizacji świata i edukacji społeczeństwa, ale także wpisuje się w kontekst synodu poświęconego rodzinie, akcentując niezwykle ważne miejsce i rolę rodziny we współczesnym świecie.

W tym roku módlmy się więc wspólnie o to, aby media franciszkańskie mogły być narzędziem głoszenia Dobrej Nowiny -- zgodnej z Ewangelią i nauczaniem Kościoła -- właśnie w rodzinie.

Szczególnej uwadze modlitewnej polecamy:

PISMA:

"Rycerz Niepokalanej"

"Rycerz Młodych"

"Mały Rycerzyk     Niepokalanej"

"Posłaniec św. Antoniego"

"Nasze Życie"

RADIO:

Radio Niepokalanów

PORTALE:

Franciszkanie TV

franciszkanie.pl

Wszystkich, którzy mogą wesprzeć nas modlitwą, gorąco o to prosimy!

Wdzięczni będziemy także za włączenie się w akcję, poprzez umieszczenie o niej informacji  na swoich profilach na facebooku oraz na stronach internetowych i/lub rozesłanie wieści wśród znajomych.

DZIĘKUJEMY! :)