» Życzenia Wielkanocne

niedziela, 04 kwietnia 2021
Anioł zaś przemówił do niewiast: Wy się nie bójcie! Gdyż wiem, że szukacie Jezusa Ukrzyżowanego. Nie ma Go tu, bo zmartwychwstał, jak powiedział. Chodźcie, zobaczcie miejsce, gdzie leżał. A idźcie szybko i powiedzcie Jego uczniom: Powstał z martwych i oto udaje się przed wami do Galilei. Tam Go ujrzycie. (Mt 28,5-7)

Kochani!

Chrystus Zmartwychwstał, Alleluja! Cóż to za zwycięstwo, którego dowodem jest pusty grób? Cóż to za radość, która rozpoczyna się na cmentarzu? Płaczące nad grobem niewiasty spotykają Anioła, który woła radośnie: "Nie ma Go tu, bo zmartwychwstał". Chrystus pokonał śmierć, cierpienie, wszelką słabość. Jego historia nie skończyła się w grobie. On żyje. Niech to zwycięstwo wraz z prawdą o zmartwychwstaniu zakróluje w Waszych sercach, niech je umacnia i przemienia. Niech rodzi miłość, odwagę i nadzieję, zwłaszcza w obliczu wielu lęków, które opanowują nasze myśli w tych trudnych czasach. Niech Zmartwychwstały Pan zrywa więzy śmierci i paraliżującego niepokoju o jutro. Niech ten pusty grób będzie dla nas dowodem na to, że dla Boga nie ma nic niemożliwego. Niech będzie on dla nas źródłem radości i nadziei, które zaniesiemy dalej. Bądźmy od dziś świadkami zmartwychwstania.

Z najlepszymi życzeniami i modlitwą