» Zbiórka makulatury w Korytnicy

wtorek, 15 lipca 2014

W maju b.r. Fundacja Radia Niepokalanów zainicjowała akcję „Makulatura na misje. Zbudujmy studnię w Burkina Faso". Wspólnymi siłami pragniemy umożliwić dostęp do wody pitnej mieszkańcom afrykańskiej wioski Sabou. W czasie wakacji odwiedził nas posługujący w Burkina Faso o. Sylwester Pudło, który bardzo aktywnie włączył się w zbiórkę makulatury. Zaangażował w akcję swoją rodzinną parafię św. Bartłomieja w Korytnicy. Efekty przeszły nasze najśmielsze oczekiwania.

- Na początku zapowiadało się, że uda się uzbierać parę kilo i choć trochę wesprzeć akcję Fundacji Radia Niepokalanów, ale później coraz więcej osób "coś" dorzucało -- relacjonuje o. Sylwester Pudło. - Po mojej wizycie w Niepokalanowie, zacząłem szukać kogoś kto to od nas kupi. Nie było łatwo. Ostatecznie udało się znaleźć firmę w Lublinie, a później dobrych ludzi, którzy pomogli zawieźć zebraną makulaturę na skup. Mieliśmy trochę problemów z jednym samochodem, ale daliśmy radę. W skupie okazało się że zebraliśmy 6670 kg makulatury!!! Chwała Panu za wszystkich, którzy włączają się w to dzieło!

Po 4 miesiącach trwania akcji „Makulatura na misje. Zbudujmy studnię w Burkina Faso" udało się zgromadzić w sumie 8290 kg makulatury! Aby zbudować studnię w Afryce potrzeba jeszcze 71 710 kg. Wszystkim, którzy włączają się w zbiórkę makulatury serdecznie dziękujemy.

Jak dołączyć do akcji?

Do akcji „Makulatura na misje. Zbudujmy studnię w Burkina Faso" dołączyć może każdy. Wystarczy zamiast wyrzucać makulaturę, zacząć ją zbierać! Makulaturą jest wszystko co jest z papieru -- gazety, książki, zapisane i zadrukowane kartki, pudełka po herbacie czy płatkach śniadaniowych, ulotki, gazetki reklamowe... Zamiast wrzucać je do kosza, możesz zamienić je w wodę. 1 kg makulatury to 75 litrów wody!