» Uśmiech pod choinkę

piątek, 13 grudnia 2013
13 grudnia 2013 r. po raz kolejny miało miejsce świąteczne spotkanie dzieci z ubogich rodzin parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Niepokalanowie. Akcja "Uśmiech pod choinkę" zorganizowana została przez Parafię, Urząd gminy w Teresinie, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Radio Niepokalanów, Fundację Radia Niepokalanów oraz całą rzeszę ludzi dobrej woli, którzy pomagali w przygotowaniach i przeprowadzeniu akcji. W tym roku w domu parafialnym do wigilijnego stołu zasiadło ok. 200 dzieci którym towarzyszyli rodzice, zaproszeni goście i organizatorzy. Przy pięknie ozdobionej choince dzieci śpiewały kolędy, podzieliły opłatkiem, posiliły wigilijnym poczęstunkiem oraz spotkały się ze św. Mikołajem. Ten wyjątkowy wieczór wszystkim uczestnikom spotkania na długo pozostanie w pamięci: dzieciom z powodu spotkania z Mikołajem i otrzymanych prezentów, a dorosłym z powodu widoku wielu radosnych dziecięcych twarzy, którym udało się umilić święta Bożego Narodzenia.