» Trwa 77. Tydzień Miłosierdzia

poniedziałek, 12 kwietnia 2021
Święto Miłosierdzia Bożego, które przypadło w niedzielę, 11 kwietnia rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Potrwa on do soboty, 17 kwietnia. W tym roku przebiega pod hasłem: „JESTEŚMY WEZWANI DO MIŁOSIERDZIA”.

„Tydzień Miłosierdzia ma nam pomóc zweryfikować nasze codzienne zaangażowanie w chrześcijaństwo. Zwracając się do miłosierdzia Bożego, w świętej liturgii, jednoczymy się z Bogiem, który prowadzi nas z orędziem miłości do naszych braci i sióstr” – pisze ks. Paweł Dzierzkowski, zastępca dyrektora Caritas Polska, we wprowadzeniu do Liturgii Mszy Świętej na Niedzielę Miłosierdzia Bożego, przypadającą w tym roku 11 kwietnia.

„Doświadczając miłości Jezusa, chcemy sprawiać, by jeden duch i jedno serce ożywiały nasze wspólnoty wiary. Abyśmy nawzajem za siebie byli odpowiedzialni w miłości, która wyraża się w trosce o potrzeby drugiego człowieka” – wyjaśnia ks. Dzierzkowski w jednym z tekstów na kolejne dni Tygodnia Miłosierdzia.

– Obecny czas, czyli rozpoczynający się w niedzielę Tydzień Miłosierdzia, ale też szerzej – trudny etap pandemii, jakiej doświadczamy, to okres, w którym powinniśmy uważniej odczytywać potrzeby wszystkich wymagających pomocy – podkreśla ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska. – Zgodnie z hasłem „Jesteśmy wezwani do miłosierdzia”, które towarzyszy tegorocznemu Tygodniowi Miłosierdzia, zachęcam więc do chrześcijańskiej aktywności na rzecz bliźniego. Jej wyrazem mogą być i modlitwa, i miłosierne uczynki wobec potrzebujących w naszym otoczeniu, i wspieranie dzieł charytatywnych – podsumowuje ks. Iżycki.