04.05.2015 Bogu na chwałę, ludziom na pożytek - o Strażakach w habitach 04 maja obchodzimy wspomnienie św. Floriana - patrona strażaków. Tego dnia świętują zarówno zawodowi strażacy, jak i ochotnicy. To także okazja, by powiedzieć „dziękuję" tym, którzy codziennie dbają o nasze bezpieczeństwo. Również w Niepokalanowie znajduje się Straż Pożarna - i to wyjątkowa! Mieszkańców Grodu Niepokalanej i jego okolic przed ogniem strzegą bowiem bracia franciszkanie.  O Ochotniczej Straży Pożarnej w Niepokalanowie , której powstanie zainspirował św. Maksymilian Kolbe,  opowiada brat Janusz Kulak, prezes OSP Niepokalanów.
01.05.2015 Zmiany w Radzie Fundacji Radia Niepokalanów Informujemy, że z początkiem kwietnia br. nastąpiła zmiana w Radzie Fundacji Radia Niepokalanów. O. Marka Wódkę zastąpił o. Radosław M. Tomczak.

20.03.2015 Szkoła Podstawowa w Paprotni włączyła się do akcji: Makulatura na misje

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Paprotni dołączyła z początkiem marca do akcji prowadzonej przez Fundację Radia Niepokalanów: Makulatura na misje -- budujemy studnię w Burkina Faso.

17.02.2015 Misjonarz na post Inicjatywa polega na codziennej modlitwie w intencji konkretnego misjonarza. Oprócz tego warto wybrać także inne możliwości, np. odmówienie różańca, Koronki do Bożego Miłosierdzia, uczestnictwo we Mszy św. czy ofiarowanie postu.
11.02.2015 Rozlicz za darmo swój PIT w Łodzi

Mieszkańców Łodzi i okolic zapraszamy w niedzielę 8 marca do filii naszego radia w Łodzi, gdzie za darmo będzie można rozliczyć swój PIT i przekazać 1 %  podatku na rzecz naszej fundacji. Panie księgowe - wolontariuszki Fundacji Radia Niepokalanów będą oczekiwały na Państwa miedzy godz. 9 a 14 w filii naszego radia, która mieści się przy kościele św. Maksymiliana (przy skwerze św. Maksymiliana 1 w Łodzi).

22.01.2015 Bądź na 5 zmów DZIESIĄTKĘ 24 stycznia, we wspomnienie św. Franciszka Salezego, patrona pisarzy katolickich i dziennikarzy, przypada 49. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Z tej okazji Fundacja Radia Niepokalanów zaprasza do udziału w drugiej edycji akcji modlitewnej: „Bądź na 5, zmów DZIESIĄTKĘ! - Różańca świętego za media franciszkańskie".
19.12.2014 Nakręcamy chodzenie

Fundacja Radia Niepokalanów przyłączyła się do akcji  NAKRĘCAMY CHODZENIE.  Akcja polega na zbieraniu plastikowych nakrętek, dzięki sprzedaży którym, sfinansowane zostaną zajęcia rehabilitacyjne dla Zuzi.

01.12.2014 Wspomnienie o Franciszkaninie, Misjonarzu, Przyjacielu Radia Niepokalanów 18 listopada br. uległ wypadkowi drogowemu, a 25 listopada zmarł br. Michał Kossi Egah -- franciszkanin, misjonarz w Burkina Faso, Przyjaciel Radia Niepokalanów. Zawsze, kiedy przebywał w Niepokalanowie (ostatnio w czerwcu br.) przybywał do Radia Niepokalanów, aby wspólnie ze Słuchaczami modlić się modlitwą różańcową. Mamy nadzieję, że dziś z wysokości nieba oręduje za braćmi z Niepokalanowa, Radiem Niepokalanów i swoją ukochaną misją w Burkina Faso.
26.09.2014 Koronka za Synod poświęcony rodzinie Odpowiadając na apel papieża Franciszka, Radio Niepokalanów i działająca przy nim Fundacja Radia Niepokalanów, pragną zaprosić do wspólnej modlitwy w intencji Synodu o rodzinie. Intencja ta od niedzieli 28 września, aż do zakończenia prac Synodu 19 października dołączona będzie do Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Po Koronce będziemy także modlić się specjalną modlitwą do Świętej Rodziny ułożoną przez papieża Franciszka.
19.09.2014 Pielgrzymka Słuchaczy RN do Sanktuariów Europy "O tym nie da się opowiedzieć, to trzeba przeżyć" - mówią Pielgrzymi, podróżujący z Radiem Niepokalanów do Sanktuariów  Europy. Ci, którzy zdecydowali  się na tę podróż -  nie żałują. Ze łzami w oczach wspominają święte i piękne miejsca. Cudowne  wizerunki Matki Bożej: uśmiechniętej - w Lourdes; płaczącej - w La Salette; nawołującej do pokuty za grzeszników i odmawiania  różańca - w Fatimie.