» PODARUJ WORECZEK RYŻU – post, modlitwa i jałmużna dla misji

środa, 14 lutego 2018
Rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, czas wewnętrznej odnowy, weryfikacji własnego systemu wartości. Po raz siódmy Franciszkański Sekretariat Misyjny w Gdyni przy współudziale Fundacji „Tworzyć Miłością” wychodzi z inicjatywą „Woreczek ryżu”, która na stałe wpisała się w program jałmużny wielkopostnej wielu Polaków i niektórych wspólnot parafialnych. Teraz może stać się także Twoim!

Według ONZ tylko w 2017 roku ponad 800 mln. ludzi na świecie cierpiało głód lub niedożywienie. W Kenii i Ekwadorze, gdzie pracują nasi misjonarze franciszkańscy, problem niedożywienia jest tak samo realny i narasta podczas długotrwałej suszy, ale też przez konflikty międzyplemienne, ataki terrorystyczne, czy złą dystrybucję. Dzięki symbolicznym 100 gramom ryżu, które dla milionów ludzi na świecie, zwłaszcza dzieci, stają się jedynym pożywieniem w ciągu dnia, każdy może uratować czyjeś życie i przyczynić się do prawidłowego rozwoju człowieka.

Spróbuj w tym okresie Wielkiego Postu chociaż raz w tygodniu przeżyć cały dzień o takiej porcji ryżu, i doświadczyć tego, co wielu ludzi przeżywa każdego dnia. Nie traktuj tego jak dietę odchudzającą, ale wzbudź intencję, która będzie Ci towarzyszyła (proponujemy intencję za polskie rodziny), by nie zatracić żadnego z aspektów uczynków miłosierdzia, czyli postu, jałmużny i modlitwy. Zaoszczędzone przy tej okazji pieniądze złóż jako jałmużnę wielkopostną dla Franciszkańskiego Sekretariatu Misyjnego, który tak jak w poprzednich latach zakupi żywność dla dzieci szkolnych w Kenii i Ekwadorze.

Zrób ten krok. Potrzebna Twoja pomoc. Pomóż teraz.

Tekst za: Franciszkański Sekretariat Misyjny