» Nie masz czasu wyjechać na rekolekcje? Zapraszamy na rekolekcje z Maryją on-line

poniedziałek, 23 sierpnia 2021
Ograniczenia związane z koronawirusem wymuszają nowe formy duszpasterstwa. Rozmowy z wiernymi pokazują ogromne zapotrzebowanie na rekolekcje. Niestety, w wielu parafiach zrezygnowano z rekolekcji parafialnych, zrezygnowano z organizowania spotkań formacyjnych, zawieszono spotkania grup itd. Ponadto domy rekolekcyjne zostały zamknięte lub ich praca została bardzo ograniczona.

Jak zatem zadbać o duchowy rozwój, pogłębienie wiary, umocnienie powołania itp.? Czy nic się nie da zrobić? Zawsze jest jakieś wyjście, nie ma sytuacji beznadziejnych, trzeba tylko chcieć.

Jeśli pragniesz bliskości Boga i chcesz zdobyć się na wysiłek, proponuję ci rekolekcje do odprawiania w domu.

Rekolekcje Sylwester z Maryją 2020, które odbyły się on-line w Niepokalanowie na przełomie Starego i Nowego Roku 2020/2021, są teraz dostępne do samodzielnego odprawiania w domu.

Ktoś powie: ale to już było. Tak, to już było, ale nie minęło. Rekolekcje te można odprawiać w dowolnym momencie roku liturgicznego. Bóg jest ponadczasowy, a rekolekcje są przede wszystkim Jego dziełem. W czasie rekolekcji spotykają się dwie strony: człowiek i Bóg. Ten, który jest Miłością, pragnie mówić do swoich dzieci, pragnie ich pocieszać, leczyć, uczyć i prowadzić. Nie odbywa się to bez aktywnego udziału człowieka, który pragnie słuchać Boga i otwierać się na Jego łaski. Rekolekcjonista i słowo, które głosi, jest tylko narzędziem w Bożych rękach. Dobre rekolekcje to minimum 51% Boga, 30% rekolektanta, 15% osób, które się modlą za rekolekcje, a reszta należy do rekolekcjonisty. Można powiedzieć, że rekolekcje to dzieło Boga w duszy ludzkiej przy świadomym jej udziale.

Rekolekcje Sylwester z Maryją 2020 były omodlone przez wiele osób i zostały dołączone do codziennej Mszy św., sprawowanej w niepokalanowskiej kaplicy klasztornej przez 365 dni 2021 r. za wszystkich uczestników, którzy podejmują trud odprawienia tych rekolekcji.

Każde rekolekcje są walką duchową. W spotkaniu z Bogiem przeszkadza nam zły duch. Szatan używa różnych sztuczek (rozproszenia, zniechęcenia, zmęczenia, senność, natłoku myśli złych i dobrych, braku czasu, pośpiech itp.), aby odciągnąć nas od rekolekcji. Jak zatem odprawić "Rekolekcje z Maryją" w domu?

KLIKNIJ TUTAJ, BY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ