» Kolbianum. Poznaj lepiej Maryję na studiach w Niepokalanowie

poniedziałek, 17 maja 2021
12 października 1933 św. Maksymilian pisał: „Jeśli Niepokalana zechce – założymy Akademię Maryjną, aby w niej studiować, wykładać, publikować na cały świat, Kim jest Niepokalana. Może z doktoratem z mariologii.”

Jak widać Niepokalana zechciała, proroctwo św. Maksymilina spełniło się, a Instytut Maryjno-Kolbiański działa już z powodzeniem od 11 lat! W swoje szeregi zaprasza tych, którzy ukończyli studia wyższe, jak i tych, którzy studiów nie kończyli, a mają wykształcenie minimum średnie.

W Instytucie Maryjno – Kolbiańkim „Kolbianum” spotkacie osoby młodsze i starsze, kapłanów, siostry zakonne i świeckich. Studiują tu Polacy i obcokrajowcy. To jedyna tego typu uczelnia w Europie Wschodniej, dlatego niektórzy pokonują setki (dosłownie) kilometrów, by przybyć do Niepokalanowa i studiować MARIOLOGIĘ.

Choć „Kolbianum” mieści się w Niepokalanowie, studia (także rekrutację) prowadzi Wydział Teologiczny Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zajęcia odbywają się w ramach stuidów niestacjonarych, a to oznacza:
- cztery tygodniowe zjazdy dydaktyczno-egzaminacyjne w ciągu roku – w przypadku studiów podyplomowych;
- osiem sobót w ciagu roku – w przypadku kursu „Studium Mariologii”.

Ci, którzy zdecydowali się na studiowanie w Niepokalanowie podkreślają, że Mariologia w Kolbianum to nie tylko rozwijanie intelektu, ale także ducha, to nie tylko nauka, a piękne rekolekcje pod płaszczem Maryi. Wszystkich bowiem, zarówno wykładowców, jak i studentów łączy jedno – miłość do Matki Bożej, a ponieważ sam Niepokalanów powstał również z miłości do Najświętszej Panienki – daje się odczuć „wyjątkowość” czasu, spędzonego na studiach w Kolbianum.

Studia w Niepokalanowie to także doskonała okazja do tego, by włączyć się w misję, którą Matka Boża powierzyła Łucji w czasie drugiego objawienia w Fatimie (13 czerwca 1917 r.): „Pan Jezus pragnie (…) abym była bardziej znana i kochana”! Zapraszamy serdecznie wszystkich tych, którzy kochają Maryję oraz pragną ją poznać, by móc jak najlepiej ją naśladować. Postępując za Nią bowiem, jak mówił św. Barnard z Clairvaux, „nie zbłądzisz; myśląc o Niej, nie zboczysz z drogi. Gdy Ona cię wspierać będzie, nie upadniesz; gdy opiekować się tobą będzie, nie zlękniesz się; gdy przewodniczyć tobie będzie, nie doznasz znużenia; gdy łaskawa na ciebie będzie, dojdziesz do celu.”

Szczegółowe informacje:
www.kolbianum.franciszkanie.pl
Sekretariat „Kolbianum” w Niepokalanowie (pn.-pt. w godz. 8.00-16.00): tel. 661 712 121
e-mail: kolbianum@gmail.com

Malwina Szymańska/Radio Niepokalanów