» Franciszkanie z Harmęż zapraszają na 19 Dni Kolbiańskie online

piątek, 16 kwietnia 2021
Już po raz 19 Misjonarki Niepokalanej Ojca Kolbego i franciszkanie z Harmęż organizują Dni Kolbiańskie, na które zapraszają w sobotę 17 kwietnia 2021 r. Z racji epidemii odbędą się one online na kanałach Youtube i Facebook. To szansa, by skorzystali z nich także Ci, którzy nie mogli się do tej pory wybrać do Centrum Św. Maksymiliana w Harmężach osobiście.

Tematem tegorocznego spotkania będzie hasło: „Kolbe, Wyszyński, Wojtyła – Patroni naszych trudnych czasów”. Wśród zaproszonych gości znaleźli się o. Piotr Bielenin, prof. Marek Rembierz, dr Monika Waluś i ks. Mariusz Frukacz. Usłyszymy m.in. o duchowości św. Maksymiliana w życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II i Kardynała Stefana Wyszyńskiego, czy o Niepokalanej, jako wspólnym mianowniku duchowości Maksymiliana Kolbego, Jana Pawła II i Kardynała Wyszyńskiego.

W programie Dni Kolbiańskich nie zabraknie także ciekawego świadectwa. Wygłosi je aktor ANDRZEJ WORONOWICZ, odtwórca roli św. Maksymiliana Kolbego w filmie "Dwie Korony". Ostatnim punktem programu będzie uroczysta Eucharystia o godz. 18.00.

Wydarzenie od wielu lat odbywa się w Centrum Św. Maksymiliana w Harmężach koło Oświęcimia. Jest to miejsce refleksji i modlitwy oraz duchowego odpoczynku. To także ośrodek pamięci i wotum wdzięczności za życie, dzieło oraz ofiarę z życia – śmierć męczeńską w bunkrze głodowym św. Maksymiliana Marii Kolbego. Centrum prowadzą Franciszkanie Konwentualni.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale można wesprzeć organizatorów dobrowolną ofiarą. Patronem medialnym Dni Kolbiańskich jest Radio Niepokalanów.

PROGRAM:
09:00 Duchowość św. Maksymiliana w życiu i nauczaniu św. Jan Pawła II i Sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego - o. mgr lic. Piotr Bielenin OFMConv, Kraków
10:30 Kolbe, Wyszyński, Wojtyła - polscy personaliści trudnych czasów i ich personalizm na trudne czasy - dr hab. Marek Rembierz, prof. UŚ, Uniwersytet Śląski w Katowicach
12:00 ŚWIADECTWO - Adam Woronowicz, aktor, Warszawa
15:00 Niepokalana - wspólny mianownik duchowości Kolbego, Wojtyły i Wyszyńskiego - dr Monika Waluś
16:30 A teraz kolej na nas - być chrześcijaninem we współczesnym świecie - ks. Mariusz Frukacz, Redaktor "Niedzieli", Częstochowa
18:00 MSZA ŚWIĘTA - o. Arkadiusz Bąk, Centrum św. Maksymiliana, Harmęże

ABY WZIĄĆ UDZIAŁ WYSTARCZY KLIKNĄĆ TUTAJ!

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie www.harmeze.franciszkanie.pl