» DWORZEC TO.KULTURA w Teresinie już otwarty!

sobota, 01 września 2018
7 lipca 2018 r. o godz. 15.00 miało miejsce uroczyste otwarcie Dworca TO.Kultura w Teresinie. Obiekt po generalnym remoncie zmienił swój wizerunek. Z zaniedbanego budynku powstał wspaniale wyposażony obiekt, który służy nie tylko podróżnym, ale przede wszystkim mieszkańcom.

Wyremontowany budynek dworca przyciąga nowoczesnym wnętrzem. Przystosowano go do potrzeb niepełnosprawnych, wymieniono okna i drzwi, zmodernizowano instalacje sanitarne, docieplono ściany zewnętrzne, wyremontowano i docieplono dach. W obiekcie znalazło się także miejsce na kino.

Diametralnie zmieniło się także otoczenie dworca, głównie za sprawą zagospodarowania przydworcowego placu. Fontanna, ławeczki, a także stelaże na czasowe wernisaże przyciągają nie tylko podróżnych. W całość wkomponowano estetyczną zieleń oraz istniejący wcześniej Pomnik 20 Rozstrzelanych Więźniów w Pawiaka. Turystów i mieszańców przyciąga także pomnik św. Maksymiliana Kolbego - założyciela Niepokalanowa, obok którego można usiąść na ławeczce i zrobić sobie zdjęcie.

Partnerem modernizacji Dworca TO. Kultura w Teresinie jest Fundacja Radia Niepokalanów.

Fot. Fundacja Radia Niepokalanów