» Dołącz do Kampanii Różańcowej

środa, 07 kwietnia 2021
Świadomi walki duchowej, która nieustannie toczy się w świecie, 12 września 2020 r. – w 337. rocznicę Victorii Wiedeńskiej – franciszkanie z Niepokalanowa zainicjowali Kampanię Różańcową jako odpowiedź na wołanie Matki Najświętszej.

W Lourdes, Gietrzwałdzie, Fatimie i wielu innych miejscach Matka Boża wzywa do walki ze złem za pomocą Różańca, zapewniając o swojej pomocy przez tę modlitwę.

Na temat skuteczności Różańca w walce duchowej wypowiadało się wielu papieży. Św. Jan Paweł II widząc, że idą trudne czasy, wręczał wszystkim gościom różaniec jako broń do walki duchowej i nadał modlitwie różańcowej moc egzorcyzmu.

Kampania Różańcowa to zorganizowana akcja modlitewno-pokutna katolików. Jest kontynuacją Sztafety Różańcowej, która trwała od 27 października 2018 r. do stulecia Cudu nad Wisłą 15 sierpnia 2020 r. i zjednoczyła w nieustannej modlitwie różańcowej 5068 duchownych i świeckich. Na liczne prośby uczestników Sztafet franciszkanie postanowili kontynuować to Boże dzieło w zmienionej i rozszerzonej formie i choć od ogłoszenia Kampanii Rożańcowej minęło kilka miesięcy, franciszkanie z Niepokalanowa wciąż zachęcają, by do niej dołączyć!

Intencja: O tryumf Niepokalanego Serca Maryi w nas, w naszych rodzinach, w Ojczyźnie i na całym świecie.

Czas trwania: od 12 września 2020 r. do wypełnienia się obietnicy fatimskiej: Na koniec Moje Niepokalane Serce zatryumfuje.

Patron: św. Maksymilian Maria Kolbe.

Uczestnicy: wierni świeccy i duchowni zarówno niezrzeszeni i zrzeszeni.

Warunek Przynależności: regularna modlitwa różańcowa.

Formy przynależności:
1. Szeregowiec – codziennie „dziesiątek” Różańca (dowolna tajemnica i dowolna forma).
2. Wolny strzelec – jedna godzina modlitwy różańcowej tygodniowo, w dowolny dniu i godzinie.
3. Zawodowiec – jedna godzina Różańca w tygodniu, stały dzień i godzina.
4. Komandos Czasowy – Nowenna Pompejańska (codziennie minimum 3 części Różańca przez 54 dni), jedna lub więcej.
5. Komandos Stały – nieustanna Nowenna Pompejańska (jedna się kończy a druga zaczyna).

Broń: Różaniec według form przynależności

Eucharystia:
1. świadome i pełne uczestnictwo co najmniej w niedzielę i święta,
2. adoracja Najświętszego Sakramentu, według możliwości,
3. zamawianie Mszy św. w intencji o tryumf Niepokalanego Serca Maryi.

Akty pokuty według możliwości, stanu zdrowia i roztropności:
1. post
2. wynagrodzenie za grzechy swoje i innych,
3. uczynki miłosierdzia,
4. przykład chrześcijańskiego życia,
5. dobrowolnie przyjęte cierpienie

Praca nad osobistym pogłębianiem wiary poprzez:
1. lekturę Pisma Świętego,
2. czytanie literatury duchowej,
3. korzystanie z kursów, rekolekcji, studiów organizowanych przez Kościół.

1. Poprzez formularz
2. Pocztą elektroniczną: poczta@niepokalanow.pl
3. Pocztą zwykłą, pisząc na adres: Niepokalanów, Kampania Różańcowa, ul. Św. Maksymiliana Kolbego 5, 96-515 Teresin

Współpraca: Kampania Różańcowa łączy ludzi w walce ze złem w wymiarze indywidualnym i społecznym, dlatego:
1. modlimy się za siebie nawzajem,
2. wspieramy dobre dzieła zainicjowane przez innych,
3. dzielimy się doświadczeniem i informacją,
4. nagłaśniamy dobre przedsięwzięcia,
5. współpracujemy z wiernymi zrzeszonymi we wspólnotach, ruchach katolickich, stowarzyszeniach itp.

Ochrona duchowa: uczestnicy Kampanii Różańcowej są objęci codzienną Mszą św. w Niepokalanowie

Motto: Pod płaszczem Maryi walczymy z wszelkimi przejawami zła w świecie.

Za: niepokalanow.pl