» 18 lat Radia Niepokalanów

niedziela, 03 marca 2013

2 marca w parafii św. Maksymiliana na łódzkiej Dąbrowie miał miejsce „Dzień otwarty w studiu RN”. Dokładnie 1 marca minęło 18 lat od reaktywacji działalności Radia Niepokalanów.

Msza święta dziękczynna, wspólna kawa, spotkanie z prezenterami, autorami audycji i dziennikarzami, których można na co dzień słuchać na falach Radiach Niepokalanów oraz modlitwa Anioł Pański – tak przedstawiał się program dzisiejszych uroczystości jubileuszowych.

Dlaczego mowa o reaktywacji Radia? Bo św. Maksymilian uruchomił Radio w Niepokalanowie już w 1938 roku (zatem 75 lat temu). Wyemitował wraz z braćmi próbne audycje, ale wszystko przerwała II wojna światowa i śmierć założyciela. Dopiero 1995 rok otwiera nową, powojenną kartę historii katolickiej rozgłośni.

Na dzisiejsze spotkanie przybyli m.in. o. Damian Karczmar, dyrektor radia, Agnieszka Goleniak, dyrektor programowy, Malwina Szymańska, o. Michał Chylak, o. Sylwester Pudło, o. Paulin Sotowski, Tomasz Bilicki, Karolina Ignatowicz, Jacek Włodarczyk, Ewa Kamińska, Katarzyna Bodych, Artur Szyk i Tadeusz Łopaciński.

„Jestem miło zaskoczony, że tyle osób chce zobaczyć radio. Ten dzień to taki czas, że można się spotkać, poznać, dotknąć i uśmiechnąć się do siebie bezpośrednio. Spotkanie słuchaczy jest kolejnym dowodem i wołaniem o kolejne takie dni otwarte i obiecuję, że przynajmniej raz na rok taki zjazd odbędzie się i stanie się taką nową tradycją” – powiedział dyrektor rozgłośni o. Damian Karczmar.

Kolejne spotkanie twórców Radia oraz słuchaczy, tym razem bardziej plenerowe, odbędzie się w niedzielę 12 maja br. w Niepokalanowie. Wtedy też specjalnie dla słuchaczy zaśpiewa Krzysztof Krawczyk.

Agnieszka Goleniak, ks. Rafał Leśniczak